Kategorie
Kraków Ogłoszenia

Maik 2019 – Kraków

Krakowski oddział Gromady MIR będzie świętował Maik w dniu 11 maja. Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędzie, który zostanie przeprowadzony w Kamieniołomie Liban. Obrzęd rozpocznie się po godzinie 17., jednak zachęcamy do wcześniejszego przybycia w celu pomocy przy przygotowaniu miejsca, jak też wcześniejszego wyciszenia.

Początek maja to czas, gdy swe modły kierujemy do Jarowita, który krocząc przez ziemię budzi do życia zastygłą w zimowy czas przyrodę – tam, gdzie on nogą, tam żyto kopą, a tam, gdzie on na ziarnie, tam kłos zakwitnie. Sławimy również Mokosz, na łonie której wzrastają rośliny, zwierzęta i grzyby, Dadźboga, który swoimi promieniami odżywia wszystkie organizmy, a także Boskich Adwersarzy, Ładę oraz Chorsa.

W trakcie Maiku będziemy symbolicznie obsiewać przygotowane wcześniej pólko z intencjami odnośnie tego, czego wzrostu pragniemy w przyszłości. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się wcześniej w garść ziaren zboża.

Przypominamy, że ogień rozpalany w trakcie obrzędu jest święty. Obowiązuje kategoryczny zakaz wrzucania do niego czegokolwiek prócz ofiar, jak również śmiecenia na terenie wokół. Z tego względu zalecamy wcześniejsze przygotowanie worka na odpady.

Ponadto osoby chcące wziąć udział w święcie prosimy o przyniesienie ze sobą miodów pitnych na ofiary. Niewykorzystane miody z pewnością przydadzą podczas biesiady, na którą z kolei udamy się po obrzędzie. Miejsce biesiady zostanie jeszcze podane do wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *